Kradzież auta przy użyciu głośnika JBL? Tak, to fakt. Przestępcy wprowadzają nową metodę kradzieży samochodów

Współcześni złodzieje samochodowi zaskakują swoją pomysłowością. Przykładem na to jest kolejny innowacyjny sposób kradzieży aut poprzez wykorzystanie podszywającego się pod głośnik JBL urządzenia. 

Urządzenie o wyglądzie głośnika Bluetooth, pełni rolę kluczyka, umożliwiając w niecałą minutę dokonanie kradzieży samochodu.

Pierwsze przypadki tego typu kradzieży miały miejsce we Francji, gdzie celem stały się pojazdy marki Toyota oraz Lexus. Sprawcy otwierali samochody, podłączali podszywający się głośnik za pomocą kabla USB do pokładowej sieci samochodowej magistrali CAN, co pozwalało odpalić auto.

Takie zmodyfikowane głośniki nie są trudne do znalezienia w ukrytych obszarach sieci, gdzie działają przestępcy. Warto zaznaczyć, że do urządzenia często dołączany jest filmik instruktażowy, przedstawiający krok po kroku, jak wykorzystać tę nową metodę kradzieży. 

Trudno odróżnić autentyczny głośnik od jego podrobionego odpowiednika. Jest to dość problematyczne, biorąc pod uwagę fakt, że tego typu urządzenia są popularne wśród młodych użytkowników. 

W celu ochrony samochodu przed złodziejami, którzy wykorzystują tego typu metody, konieczne jest zastosowanie niezawodnego, cyfrowego zabezpieczenia. W tym kontekście warto wspomnieć o systemach IGLA, które zapewniają kompleksową ochronę pojazdu. Dzięki cyfrowym systemom antykradzieżowym IGLA możemy mieć pewność, że nasz samochód jest bezpieczny.

Podobne wpisy